„Ozdravné pobyty dětí ZŠ městského obvodu Poruba ve školním roce 2015/2016“

V lednu až dubnu roku 2016 se 1513 žáků 1. stupně z dvanácti porubských základních škol zúčastnilo ozdravných pobytů díky projektu „Ozdravné pobyty dětí ZŠ městského obvodu Poruba ve školním roce 2015/2016“, na jehož financování se podílel také Státní fond životního prostředí České republiky.

Celkem 21 turnusů ozdravných pobytů se konalo v ubytovacím zařízení Penzion Sykovec (lokalita Tři Studně, Žďár nad Sázavou), v Hotelu Jelenovská (Valašské Klobouky), v ubytovacím zařízení Svojanov (Hotel Svojanov, okres Svitavy) a v Penzionu Horizont (lokalita Janoušov, okr. Svitavy).

Cílem projektu bylo zlepšení zdravotního stavu žáků navštěvujících 1. stupeň základních škol městského obvodu Poruba a posílení jejich environmentálního vědomí pomocí ekologicky zaměřeného programu, který byl v rámci ozdravných pobytů realizován.

Celkové náklady ozdravných pobytů činily cca 7 mil. Kč, z toho Státní fond životního prostředí České republiky poskytl dotaci ve výši cca 5,2 mil. Kč.

„Tento projekt byl vytvořen za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP.“

sfzpcr

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/ozdravne-pobyty-deti-zs-mestskeho-obvodu-poruba-ve-skolnim-roce-20152016/