Adaptační kurz 6. ročníků

 
Ve dnech 21.-23. září 2022 vyrazili žáci 6.A a 6.B na adaptační kurz do horského hoteluv Moravskoslezských Beskydech. Doprovázely je paní třídní učitelky Petra Mikolajková a Vendula Javorská, dále se o program a aktivity starali pan učitel Marian Byrtus a školní psycholog Michal Klusoň.
Počasí bylo rozmanité. Byli jsme obklopeni mrholením a mlhou, avšak poslední den na nás vykouklo
sluníčko a odkryla se nám i nedaleká Lysá hora.
První den jsme hledali v blízkém lese houby a poté se přesunuli dovnitř hotelu na adaptační aktivity. Třída se blíže seznamovala se svou třídní učitelkou a také se každý dozvěděl něco nového o svých spolužácích.

Druhý den jsme zapracovali na posílení třídního ducha, spolupráci a soudržnosti. Odpoledne jsme absolvovali 11 km výšlap na Švarnou Hanku a zpět přes Bílý kříž. Večerní program byl ve znamení her a soutěží.
Poslední den jsme strávili v prostředí hotelu a zabavovali se aktivitami na test důvěry. Žáci například přecházeli po tyčích, které drželi jejich spolužáci, nebo se nechali svým spolužákem vést „slepí“ lesní stezkou.
Věříme, že žákům se adaptační kurz líbil, jelikož sami říkali, že se jim ještě nechce domů. Doufáme, že nás čeká ještě spoustu takových výletů, protože z nich si každý z nás odnese vždy určitě nějakou zajímavou a krásnou vzpomínku.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/adaptacni-kurz-6-rocniku/