Beseda se spisovatelkou

img_0818V úterý 29. listopadu k nám na školu zavítala paní spisovatelka Petra Braunová, která s námi strávila příjemné dopoledne. Povyprávěla o tom, jak vzniká kniha a s jakými obtížemi se autor během své práce musí vypořádat. Seznámila nás se svými knížkami a převyprávěla nám několik příhod, které jsou v jejich knihách zaznamenány.  Dočkali jsme se i autorského čtení.  Beseda rychle uběhla a my jsme odcházeli s pocitem, že jsem alespoň trošku nahlédli pod pokličku tohoto svobodného povolání, jakým spisovatelská profese určitě je.

Dojmy našich žáků  z besedy se spisovatelkou paní Petrou Braunovou

Dnes jsme měli  besídku se spisovatelkou Petro Braunovou. Udělala na mě dojem, moc se mi to líbilo. Sám bych chtěl být spisovatel, ale vzhledem k tomu, že téměř nikdo nečte, tak mě to odradilo. Spisovatelka nám vylíčila skoro celý svůj život a taky to, jak to chodí u spisovatelů. Dokonce říkala, že když někdo napíše knížku, tak ji někdo vezme a udělá si s ní, co chce.  Povídala nám i o svém pobytu ve Francii i o svém spoluautorovi Michalovi., se kterým napsala knížku 3 333 km k Jakubovi, která vypráví o Michalovi, jak jede z Prahy na kole do tzv. konce světa. Její knížky jsou většinou z příběhů, které se skutečně staly. Škoda, že jsem nečetl žádnou její knížku.

Přednáška začala vyprávěním, že spisovatelka v mládí nepřemýšlela o tom, že by psala knihy.  Její  syn v 1.třídě nechtěl číst a tak jí napadlo, že napíše o svém synovi. Dala knihu přečíst své kamarádce, ta ji odnesla do Albatrosu.  Po roce jí napsali, že knihu vydají. Začalo ji to bavit  a napsala další knihy, které jsou dost známé a zábavné. Vyprávěla, jak se kniha vyrábí a pár svých knih nám ukázala Nejvíc nás zaujala kniha  3 333 km za Jakubem.

Dozvěděli jsme se také, že mnoho malých dětí je závislých na elektronice a málo dětí čte a že budoucnost bude záviset  na nás, proto bychom měli hodně číst a vzdělávat se.

Měli jsme jedinečnou příležitost se seznámit s profesionální spisovatelkou paní Petrou Braunovou, myslíme si, že ty 2 hodiny, které jsme s ní strávili, byly pro nás velkým přínosem a poučením

Moc jsem si to užila, protože jsem pečlivě poslouchala. Moc děkuji paní Petře Braunové, že k nám přijela a vyprávěla o své práci.

Beseda nás zaujala, protože byla velmi zajímavá. Nejvíc se nám líbilo vyprávění o knížce 3333km k Jakubovi.

Dozvěděli jsme se vše o vzniku knížky, není to tak jednoduché, jak jsme si mysleli.

Líbilo se mi, že paní spisovatelka byla upřímná a řekla i to, co se ji na svých knížkách nelíbí. Jak ji někdy překvapila ilustrace či výběr fotografie pro titulní stránku. Řekla nám, že tohle všechno už není v jejich rukou, že ona pouze píše a co se s knihou děje dál, to je na vydavateli.

img_0816 img_0795 img_0798 img_0802 img_0804 img_0805

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/beseda-se-spisovatelkou/