Cyril a Metoděj, divadlo na čerstvém vzduchu…

013

Cyril a Metoděj, po stopách strhujícího příběhu

Dne 3. září nás přijeli navštívit herci ostravského loutkového divadla, přivezli s sebou všechny potřebné kulisy, které rozestavěli přímo před budovou naší školy. Představení, se kterým nás navštívili, se jmenovalo Cyril a Metoděj, po stopách strhujícího příběhu. Nikdo z nás však netušil, že nás bude čekat hodina legrace spojená s poučením. Všichni jsme se bavili a hodinka strávená v přítomnosti milých a zábavných herců nám utekla jako voda.  Dlužno říct, že nešlo jen o zábavu, ale o připomenutí si významného výročí příchodu těchto věrozvěstů k nám na Velkou Moravu. Absolvovali jsme návrat do daleké historie a prošli společně s Konstantinem a Metodějem všechny důležité události, které se odehrály nejen u nás, ale i v daleké cizině.

018 021

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/cyril-a-metodej-divadlo-na-cerstvem-vzduchu/