Den jazyků 2020

Dne 1. 10. 2020 se na škole uskutečnila již tradiční projektová výuka k Evropskému dni jazyků.
Letos jsme si zvolili téma Česká republika jako častý cíl cizinců. Vycházeli jsme i z toho, že letošní situace nám nedovolila příliš cestovat do zahraničí, a tak jsme si mohli uvědomit, jaké krásy můžeme objevovat i u nás a dozvědět se spoustu nových informací.
Mladší žáci se zaměřili na slovní zásobu k tématu město, na rozdíl mezi městem a vesnicí, pustili se do plánku Poruby, skládali puzzle nebo zpracovali anglicky jednoduchý projekt o Ostravě.
Starší žáci vyráběli koláže a projekty na téma např. Moravskoslezský kraj nebo Praha. Někteří zaznamenali do slepé mapky místa, která navštívili. Rovněž vyráběli křížovky a kvízy. Byla zpracována česká kuchyně, světoznámí sportovci, festivaly, památky turistické zajímavosti, filmy, české originály, česká nej a podobně.
Většina prací vznikla v angličtině, ale našli jsme mezi projekty i trošku němčiny a ruštiny.
Žáci pracovali s encyklopediemi, internetem, slovníky, časopisy a využívali také interaktivní tabule. Nakonec jednotlivé skupinky seznámily spolužáky s výsledky své práce. Ty nejzajímavější budou umístěny v hale školy.
Děkujeme všem za spolupráci Mgr. Pavla Kovalová a Mgr. Šárka Kaniová

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/den-jazyku-2020/