Distanční výuka a komunikace se školou nejen na mobilním telefonu

  1. Stáhněte si aplikace přes Obchod Play (Android) nebo App Store (Apple):
    – „Povinné“: Bakaláři online, Gmail, Google Classroom, Google  Meet, Google Chrome
    – Doporučené: Google Disk, Dokumenty Google, Tabulky Google, Prezentace Google
  2. Pokud Vám z různých důvodů nebude fungovat přihlášení pomocí aplikací (neaktualizovaný systém/aplikace, nemáte zámek obrazovky na mob. telefonu, zastaralý mobil/systém, bezpečností zabezpečení třetích stran…), stáhněte si do mobilu webový prohlížeč Google Chrome a na Bakaláře, či do Gmailu, Classroomu… se přihlašujte v prohlížeči, stejně tak jako kdybyste pracovali na PC.
  3. Odkazy pro rychlý přístup na webové stránky, které se Vám mohou hodit:

Poznámky: Žáci/Rodiče stále mají problémy se správným napsáním rodného čísla dítěte při přihlašování na školní email. Rodné číslo se píše ve tvaru: 012345/6789 (lomítko je v pořadí po šestém čísle rodného čísla – to znamená před 4 závěrečnými čísly). Rodné číslo naleznete v rodném listě či kartičce od zdravotní pojišťovny.

Heslo ke školnímu účtu důrazně doporučujeme neměnit z těchto důvodů:

  • i přes změnu hesla má škola stále přístup ke školnímu účtu,
  • pokud heslo změníte a pak ho zapomenete, budete muset kontaktovat třídního učitele pro opětovné obnovení hesla (jímž opět bude RČ dítěte i s lomítkem!) a změna nemusí proběhnout ihned, ale může trvat i několik dnů,
  • ztráta hesla nebude školou akceptována jako důvod pro omluvení neúčasti žáka ve výuce online. 

Žáci úkoly komunikují a odevzdávají výhradně přes Classroom (pokud se s vyučujícím předem nedomluvili jinak).
Omluvenky a dotazy vyučujícím se píší přes Komens v Bakalářích. Emaily jsou automaticky filtrovány a nemusí dorazit!

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/distancni-vyuka-a-komunikace-se-skolou-nejen-na-mobilnim-telefonu/