Edukativní aktivita – Tajemství městské ulice

Dne 14. 4. 2023 jsme se třídou 3. B absolvovali urbanistický workshop Tajemství městské ulice v městském ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA!!!) v centru Ostravy. MAPPA se věnuje tvorbě vizí stavebního rozvoje města a koordinuje urbanistické projekty na jeho území. Cílem této organizace je usilovat o to, aby Ostrava byla městem pro lidi, městem pro život. Žáci se během edukační aktivity seznámili s různými prvky veřejného prostoru a mohli si postavit svou ulici snů. Žáci společně vyjednali potřeby různých lidí ve městě (chodec, cyklista, řidič) a popisovali, proč se na některých ulicích cítí lépe, než na jiných. Žáci společně s průvodcem absolvovali také komentovanou procházku ulicemi centra Ostravy. Žáci byli rozděleni na dvě menší skupiny, aby měli z workshopu a procházky lepší zážitek. I přes nepřízeň počasí jsme si společně akci užili a z žáků se stali „uličníci“ – malí návrháři městských ulic.

Mgr. Olga Jaklová

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/edukativni-aktivita-tajemstvi-mestske-ulice/