Exkurze 112 tříd 4. A a 4. B

4. A a 4. B dnes nahlédly pod ruce záchranářů 112 v Ostravě – Zábřehu. Připravili si pro nás tři záchranářské vozy s veškerým příslušenstvím, které nám ochotně ukázali a předvedli, hangár pro vrtulník, postroje a úvazy k práci ve výškách. Vrtulník jsme viděli v akci, když se vracel z výjezdu. Viděli jsme nejnovější figuríny, na kterých záchranáři trénují a na jedné jsme si sami vyzkoušeli monitorovanou masáž srdce. Tým záchranářů, který nás provázel nám vše potřebné vysvětlil, zodpověděl spoustu dotazů a věnoval se nám po celou dobu návštěvy. Obdivujeme jejich těžkou práci a ještě jednou jim děkujeme za poskytnutou příležitost nahlédnout do zákulisí.
Mgr. Zuzana Hurtová a Mgr. Gabriela Šlechtová

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/exkurze-112-4-a-a-4-b/