Exkurze 7. A do Prahy

Dne 24. 4. 2019 podnikla třída 7.A s paní učitelkou Kovalovou a Vykovou jednodenní exkurzi do Prahy. Hned po příjezdu nás na Hlavním nádraží v Praze uvítal živý koncert studentů konzervatoře a taky venku krásně modrá obloha a pěkné jarní počasí. Prošli jsme celou“ královskou cestu“ od Václavského náměstí až po Pražský hrad. Paní učitelka Vyková průběžně žákům vykládala zajímavé věci, které potřebují nejen do českého jazyka . Žáci si udělali představu o to, jak vypadá například Secesní dům, Staroměstské náměstí, radnice s orlojem, Týnský chrám nebo Karlův most. Navštívili jsme barokní chrám sv. Mikuláše a gotický chrám sv. Víta. Žáci měli za úkol srovnat tyto dva umělecké slohy. V závěru jsme se zašli podívat k televiznímu vysílači na Žižkově a poseděli v přilehlém parčíku. Cesta vlakem tam a zpátky byla sice dlouhá, ale žáci si ji náležitě užili…
Mgr. Pavla Kovalová

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/exkurze-7-a-do-prahy/