Hello Erasmus Days

Soukromé gymnázium Hello v Ostravě – Porubě uspořádalo dne 13. 10. 2023 soutěž v AJ, NJ a ŠJ pro 9. ročníky základních škol. Celkem se zúčastnilo 10 základních škol nejen z Ostravy, ale také z Opavy a Hlučína. Z naší školy byla vybrána 9.B, která šla reprezentovat naši školu. Hlavní soutěž Hello talks probíhala v AJ. Z každé třídy byl vybrán 3 tříčlenný tým, který si měl připravit prezentaci na téma “Umělá inteligence – její výhody a nevýhody”. Žáci pak před několika člennou porotou ukázali své prezentační dovednosti a také znalosti anglického jazyka. Kromě hlavní soutěže probíhaly doprovodné soutěže v německém a španělském jazyce. Soutěžící si mohli vybrat buď napsat krátký příběh, nebo krátkou japonskou báseň zvanou haiku. V německém jazyce obdržel zvláštní cenu poroty za kreativní a zábavný příběh náš žák Tomáš Bláha. Tímto mu ještě jednou moc gratulujeme.
Ostatní žáci se mezitím zúčastnili několika workshopů, kde se dozvěděli základní informace o cizí zemi a zábavnou formou si vyzkoušeli různé aktivity (Francie – tance, Itálie – vytváření festivalové masky, Guatemala – vyluštění šifry podle zadaného textu v AJ, Mexiko – hra loterie, házení lanem).
Ing. Miriam Juřicová

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/hello-erasmus-days/