Historická exkurze do koncentračního tábora v Osvětimi

Dne 13. března se naši deváťáci vydali navštívit německý koncentrační tábor v polské Osvětimi.  Na vlastní oči jsme měli možnost vidět, jak takový tábor fungoval a jaké nepředstavitelné hrůzy se v něm odehrávaly. Mnohdy jsme beze slov míjeli vystavené předměty patřících lidem, kteří tam byli zavražděni. Asi nemůže existovat člověk, kterého by tohle místo nechalo bez emocí. Tak i my jsme tábor opouštěli s rozporuplnými pocity. Člověk se může snažit odpustit, ale nikdy by neměl zapomenout. Citát vyrytý při vstupu do plynové komory hovořil za vše: „ Ten, kdo si nepamatuje svou minulost, je odsouzen si ji prožít ještě jednou.“

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/historicka-exkurze-do-koncentracniho-tabora-v-osvetimi/