Komenského únikovka – Hledání kamenů nekonečna

Žáci druhého stupně dostali od našich matematiků, paní učitelky Javorské a pana učitele Svobody, velkou výzvu – vyluštit postupně pomocí QR kódu logické úkoly a získat tak potřebné klíče v soutěži, ve které se autoři nechali inspirovat příběhy Avengers. Matematickou únikovku vyzkoušelo 33 žáků, z nichž třetina byla v řešení úspěšná. Vítězi se pak stali Ondřej Šimkovič z 9.A a Anna Lorenčíková ze 7.B. Odměnou pro úspěšné luštitele byly nejen sladké a věcné odměny, ale také přívěsky Avengers vyrobené na 3D tiskárně.

Hlavním cílem soutěže byl rozvoj matematické gramotnosti a popularizace matematiky. Jsme rádi, že se žáci pustili do boje s matematikou s vervou a odhodláním všechny nástrahy zvládnout. Matematikům děkujeme za pečlivou přípravu atraktivní soutěže.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/komenskeho-unikovka-hledani-kamenu-nekonecna/