Krajská soutěž pro žáky 8. ročníků: Kdo zná a umí, ten sí píská

Žáci 8. ročníků se ve středu 22.2. zúčastnili soutěže Kdo zná a umí, ten si píská. Soutěž proběhla v KD K-Trio v Ostravě – Hrabůvce ve spolupráci se středními školami z Moravskoslezkého kraje. Studenti středních škol zde představují studijní obory a pro žáký základních škol mají připravené odborně zaměřené aktivity. Tyto aktivity jsou bodovány a šestičlenná družstva mohou po vyhodnocení získat věcné ceny. Pro úspěšné absolvování soutěže je třeba prokázat znalosti a dovednosti z biologie, zdravovědy, optiky, elektřiny a magnetismu, manuální zručnosti, vaření, fyzické zdatnosti atd. V konkurenci 14-ti družstev naši žáci uspěli a tým ve složení Filip Krolikowski, Richard Schnerch, Patrik Staněk, Michael Novotný, Daniel Baštinský a David Nebel získal krásné 3. místo. Druhý soutěžní tým ve složení Anna Benediktová, Mark Dvoretskyi, Jindra Švidernoch, Ondřej Čala, Petr Škráček a Nikol Lukašíková skončil v silné konkurenci na 6. místě. Výhercům gratulujeme a soutěžícím děkujeme za účast!

Tomáš Bjaček

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/krajska-soutez-pro-zaky-8-rocniku-kdo-zna-a-umi-ten-si-piska/