KROK VÝZVA aneb obejdi celou ČR a staň se nejlepším KROK-žákem

Jaro pomalu ale jistě „klepe na dveře“ a brzy se dočkáme slunečných a teplých dnů, které budou jako stvořené pro procházky.
Chůze je pro člověka ten nejpřirozenější pohyb, který nás udržuje zdravé, v kondici a pozitivně naladěné.
Tak se dáme do toho pohybu i my, ne?
A co takhle rovnou obejít i celou Českou republiku, co vy na to?

Připravili jsme si pro vás jarní výzvu mezi třídami, kdy budeme mezi sebou soutěžit ve 2 kategoriích:
1. kategorie – žáci 1. stupně (1. – 5. třídy)
2. kategorie – žáci 2. stupně (6. – 9. třídy)

A soutěžit budeme ve 3 disciplínách:
1. nejlepší KROK-třída (největší počet nachozených kroků za celou třídu);
2. nejlepší KROK-žák (největší počet nachozených kroků 1 žáka);
3. obejití celé České republiky (podaří se nějaké třídě za tu dobu obejít po státní hranici celou Českou republiku?)

V čem výzva spočívá?
Jaro začíná v sobotu 20. 3., a to bude i váš „den KROK“, kdy se (snad) všichni rozejdete ven a co nejvíce toho „nakrokujete“.
Intenzivně krokovat budete do neděle 18. 4. To bude poslední den, kdy můžete ovlivnit celkový počet nachozených kroků za vaši třídu.
Kroky jednotlivých tříd budeme zapisovat a zveřejňovat vždy po týdnu a vy tak budete mít možnost sledovat celkové skóre jednotlivých tříd.
Budete moci sledovat i to, kdo se blíží obejití celé České republiky.
(Vycházíme z toho, že 2000 kroků je přibližně 1,6 km. Celková délka státních hranic České republiky činí zaokrouhleně 2327 km a celkově je proto potřeba ujít 2 908 750 kroků.)
Najde se na naší škole třída, které se to opravdu podaří?

Co je potřeba udělat?
Aby byly kroky jednotlivým třídám zapsány, bude potřeba, aby každý z vás každou neděli večer udělal print screen obrazovky mobilní aplikace či fotografii jiného zařízení, které bude po celý týden sbírat nachozené kroky. Pokud máte aplikaci, popřípadě zařízení, které nezaznamenává nachozené kroky týdně, bude potřeba pořizovat print screen obrazovky či fotografii zařízení denně a zasílat je poté na konci týdne všechny hromadně.
Kdo nemá žádné zařízení ani aplikaci, doporučujeme stažení bezplatné mobilní aplikace:
„Krokoměr – bezplatné počítání kroků a kalorií“ (viz odkaz: Krokoměr).
Zaznamenané kroky zasílejte na e-mail: krokvyzva@seznam.cz nebo na e-mail: l.kubeckova@zskomenskehoporuba.cz – v e-mailu nezapomeňte uvést své jméno a třídu, ať víme, kam kroky správně zapsat.
Kdo vyhraje?
Na konci našeho intenzivního krokování budou po neděli 18. 4. přičteny jednotlivým třídám poslední nachozené kroky a během následujícího týdne budou vyhlášeny výsledky výzvy ve všech 3 disciplínách, tedy nejlepší KROK-třída, nejlepší KROK-žák a úspěch v obejití České republiky.

Co vyhrajete?
Těšit se určitě můžete na nějaké drobné ceny a aktivní chodci na velkou 1 v „elektro žákajdě“!

POZOR!
Do výzvy se může zapojit i váš třídní učitel a pomoct vám tak „dokrokovat“ k vítězství.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/krok-vyzva-aneb-obejdi-celou-cr-a-stan-se-nejlepsim-krok-zakem/