Kuřecí kousky v jogurtu, těstoviny s medvědím česnekem v pátek 21.5.2021 ve ŠJ

Medvědí česnek:
je to rostlina, bylinka, která nám po zimě pomůže  nabrat novou vitalitu. Výrazně pomáhá k detoxikaci organismu. Tato především evropská rostlina se nejčastěji vyskytuje u nás na Moravě a potom v severovýchodních Čechách.

Sbírají se nať, listy i cibulky. Pozitivně působí na tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Poradí si s plísněmi, mykózami či bakteriemi. Má antioxidační,  protizánětlivé a močopudné účinky. Pro tyto veškeré blahodárné účinky je čím dál více využívána v kuchyni. Přidává se do různých pokrmů, nádivek a pod maso. Často je připravován jako pesto, které máme pořád po ruce a skladujeme ho v lednici.

Pesto s medvědím česnekem: Rozmixujte přibližně 1 větší svazek medvědího česneku, přidávejte postupně 4 lžíce rostlinného oleje, po rozmixování přidáme 20-40 g nastrouhaného nebo najemno nakrájeného parmazánu a dle libosti dochutíme solí – a máme hotovo!

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/kureci-kousky-v-jogurtu-testoviny-s-medvedim-cesnekem-v-patek-21-5-2021-ve-sj/