Kvalifikační štafetový běh k projektu Ostrava fandí kontinentům

Ve středu 6. června 2018 se na městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích konal běžecký závod na 8 x 200 m pro žáky prvního stupně a 8 x 300 m pro žáky druhého stupně ZŠ. Závod byl další akcí v rámci projektu Ostrava fandí kontinentům, kterého se aktivně účastní 30 základních škol z Ostravy a okolí – jak nás poinformoval při zahájení primátor Ostravy Tomáš Macura. Žáci usilovali o postup do superfinále, které se uskuteční v předprogramu Kontinentálního poháru 8. a 9. září 2018.

Naši svěřenci si postup nevybojovali. Štafeta tvořená žáky prvního stupně obsadila podle dosaženého času celkové 11. místo, žáci druhého stupně si doběhli pro 22. místo. U srdce může mladé sportovce hřát fakt, že si na vlastní nohy vyzkoušeli stejný ovál, na jakém už osmkrát startoval sprinter Usain Bolt a samozřejmě mnoho jiných vynikajících atletů a atletek. Kromě hlavního závodu měli organizátoři pro děti připravený bohatý doprovodný program včetně autogramiády ambasadorů jednotlivých kontinentů, kterými byli Jana Pittman (Austrálie a Oceánie), Jan Kudlička (Amerika), Tomáš Janků (Evropa) a Jakub Holuša (Afrika).

Mgr. Marian Byrtus

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/kvalifikacni-stafetovy-beh-k-projektu-ostrava-fandi-kontinentum/