Londýn s výukou

DSC05240Ve dnech 15. – 21. 11. 2015 se naše škola zúčastnila zájezdu do Londýna. Cílem bylo nasát atmosféru britské metropole, vyzkoušet si konverzaci v rodinách i škole a poznat na vlastní oči některé důležité památky. Vybráno bylo 40 žáků dle prospěchu. Zájezd byl hrazen z Evropské unie.

  1. den jsme museli zvládnout nekonečnou cestu autobusem přes Německo, Belgii a Francii až do Calais. Tam nás čekala důsledná pasová kontrola a taky velké vlny v Atlantském oceánu, takže jsme pluli trajektem asi o hodinu později. Už na trajektu nám bylo jasné, že nejsme jediná škola z ČR, která byla do tohoto ministerského projektu zařazena…
  2. den : Přetočili jsme si hodinky o hodinu zpět a pořádně protáhli naše rozlámaná těla po celodenní jízdě autobusem. Naše putování začalo v Greenwich, kde jsme si vyfotili královskou observatoř, nultý poledník a sešli přes obrovský park k Námořnímu muzeu. Poté jsme došli k řece Temži a pluli lodí až k London Eye. Během dne jsme nachodili snad 100 podzimních kilometrů (viděli jsme budovy parlamentu, Westminster Abbey, ulici White Hall, královskou gardu, Buckinghamská palác – královna byla dle vlajky zřejmě doma), Picadilly Circus nebo Leicester Square či China Town. Pak ještě průjezd Londýnem našim autobusem na meeting point a už jsme si nepřáli nic jiného, než aby byla naše nová rodina milá, dala nám nějakou dobrou pozdní večeři a mohli konečně ulehnout do postele.
  3. den jsme se vydali na výlet na hrad Windsor Castle, který se nachází asi hodinu od Londýna, poblíž mezinárodního letiště Heathrow. Windsor Castle byl skutečně velkolepý a bezpečnostní kontrola důkladná. Nedivte se, královská rodina zde totiž často tráví volný čas a víkendy. Odpoledne šla naše děcka poprvé do britské školy. Vrátili se nadšení a radostní z toho, že si museli sami poradit (my učitelé jsme přítomni být nemohli).
  4. den byla na programu 3 muzea (Natural History, Science a Victoria and Albert Museum). Byla to doslova muzejní smršť, ale naše děcka to vše opět bravurně zvládla! A pak opět hurá do školy!
  5. den jsme doslova běželi přes půl Londýna do Britského muzea, protože děcka měla obrovskou motivaci – totiž chtěli stihnout shoppování v Primarku! Brzy bylo jasné, že mají zase větší kapesné, než my (jako vždycky….) .Odpoledne šli samozřejmě do školy – dnes naposledy – dostali taky certifikáty.
  6. Ráno jsme se rozloučili v hostitelských rodinách a odjeli naposledy do centra metropole. Prošli jsme si zbývající část Londýna. Zvlášť zajímavá byla prohlídka nejstarší památky the Tower of London. Poté přes the City ke katedrále sv. Pavla a zpět lodí do Greenwich. Kruh se uzavřel…

Ohlasy žáků jsou velmi pozitivní. Líbil se jim program, milá a kreativní průvodkyně, výuka, rodiny, poznávání, nakupování a dobrá nálada na zájezdu.

Zpracovala Mgr. Pavla Kovalová

DSC04799 DSC04884 DSC05015 DSC05229  DSC04306 DSC04318 DSC04474 DSC04747DSC04284

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/londyn-s-vyukou/