Lyžařský a snowboardový kurz Filipovice 2022

Ve dnech 10. – 14. ledna 2022 vyjeli naši sedmáci na kurz do Jeseníků. V pěti dnech absolvovali intenzivní kurz lyžování nebo snowboardingu podle toho, co je komu milejší. Uměle zasněžovaná sjezdovka byla každé ráno bezvadně připravená, žáky pohyb na sněhu bavil, pro některé byl ovšem tento pro ně nový sport fyzicky náročný.  Největší pokroky ve výuce sjíždění na lyžích nebo na snowboardu dělali začátečníci, kteří už ve čtvrtek odpoledne absolvovali závod v branách na stejné trati jako jejich pokročilí spolužáci. Sami žáci připravili jeden z večerních programů – navzájem se bavili směsicí soutěží a her.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děvčata ze 7.A složila a zarapovala píseň, která trefně „vystihla celý lyžák“:

Přijeli jsme na lyžák
Autobusem nevím jak

Na pokoje běžíme
Ať se tam zabydlíme

Ze snídaně chodíme
Ustlat si hned musíme

Obědy nám nechutnaj
Vedoucí si pochutnaj

25 faktů tady je
Proto prosím splachujte

Dopoledne lyžujem
Pak si to jen zopáknem

Na večeře chodíme
V bundách taky musíme

Byrtus dobře lyžuje
Proto tady vždycky je

Kaniová nás natáčí
Lyžuje a zatáčí

S Dolbovou tu lyžujem
A za rady děkujem

Zdravotnici tu máme

(PS: Market říká) KOVALOVA KOVA KOVA LOVA

Lyžovat už umíme
Zlepšovat se musíme

Domů ještě nechceme

V autobuse usneme

Autorky: Anna P., Markéta G., Viktorie D., Sofia V.

Marian Byrtus

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/lyzarsky-a-snowboardovy-kurz-filipovice-2022/