Lyžařský kurz sedmých tříd

Ve dnech 22.-26. ledna 2024 vyjeli naši sedmáci doplnění o sedm deváťáků na lyžařský kurz do Filipovic v Jeseníkách. Sněhové podmínky jsme měli velmi dobré, ovšem středeční lyžování jsme odvolali kvůli dešti. Ve čtvrtek se opět ukázalo sluníčko, a tak jsme místo středečního výcviku zařadili navíc večerní lyžování. Žáci si své lyžařské a snowboardové dovednosti mohli ověřit při závodu ve slalomu, ve kterém poměřili své síly v rámci jednotlivých výkonnostních družstev.

Co o kurzu napsali někteří sedmáci, si můžete přečíst v následujících řádcích:

„Lyžování bylo velmi dobré a strašně jsem si to užil. Den probíhal tak, že jsme ráno vstali, šli snídat a šli jsme lyžovat. A tak to bylo celý lyžák. Kromě lyžování se mi líbily hlavně večerní zábavy, nelíbilo se mi, že kvůli větru vypadl proud. V závodu jsem skončil 2. a byl jsem strašně spokojený. Večerní lyžování bylo fajn. Hry jsme tam měli např. židličkovanou, poznávaní lidí, městečko Palermo. Jídlo bylo dobré a fakt mi to tam chutnalo. Naučil jsem se obloučky, lyžovat, jezdit v branách.“  P.T.

„Lyžování bylo super. Naučila jsem se obloučky, padat a lyžovat. Vstala jsem v 7:40 a v 8:00 hodin byla snídaně. V 9:00 jsme šli lyžovat 3 hoďky a potom jsme přišli na pokoj a šli na oběd a zase jsme šli lyžovat. Návštěvy byly od 16:00 do 18:00. Po večeři byl večerní program. Potom byla večerka, my jsme dělali blbosti a hráli upíry a potom šli spát. Další den jsme šli na snídani, potom lyžovat, jeli jsme nahoru a já jsem při vysedání spadla a zamotala se do sítě. Museli mě vytahovat. Docela mi to lyžování šlo. Potom večer byla diskotéka, pan učitel to tam rozjížděl. Všichni jsme si to užili.“ V.C.

„Na začátku jsem hodně padala, ale pak už to bylo dobrý. Nevzdávat to. Lyžování bylo úžasné, po dlouhé době jsem si mohla zalyžovat. Většinou jsme přes den lyžovali, ale jinak jsme ráno vstali v sedm hodin, v osm jsme měli snídani, v devět šli lyžovat. Ve dvanáct hodin jsme skončili a šli na oběd. Potom jsme si na chvilku odpočinuli a zase od čtrnácti do šestnácti hodin lyžovali. Od šestnácti jsme měli volno a hygienu až do večeře. Ve dvacet hodin jsme měli večerní program a v deset večer byla večerka. Hrozně se mi líbilo lyžování, hlavně to večerní. Ale moc se mi nelíbily ty pokoje a jídlo, ale někdy se fakt povedlo jako například buchtičky s krémem. Moje celkové hodnocení je, že jsem si to moc užila a že bych se tam klidně vrátila, bude mi to moc chybět.“ E.Z.

„Z lyžařského kurzu mám hodně zážitků a byla to asi ta nejlepší věc, kterou jsem kdy zažil. Jezdil jsem na snowboardu, ze začátku jsem hodně padal. Můj den začal budíčkem v sedm ráno. Šel jsem si umýt zuby, obléct se a pak v osm jsem se vydal na snídani. Na snídani byly rohlíky se šunkou nebo párky a jednou byla vánočka s máslem. Po snídani jsem šel na pokoj se převléct, protože jsme měli v devět vycházet na svah. Ze snowboardingu jsem se naučil jak padat na snowboardu, jezdit ze strany na stranu, jezdit pozadu a hodně dalšího. Po snowboardingu jsem šel se sousedy z pokoje na oběd. Hodně mi chutnala rajská omáčka s karbanátkem a knedlíkem. Při odpoledním klidu jsem spal nebo dělal blbosti s kamarády. Po odpoledním klidu musím jít zase na svah. Na svahu jsem jel na lanovce s klukem, který pořád padal, takže když jsme nastupovali, spadnul a mě shodil s ním na zem. Večer bylo večerní lyžování, na které mohli jít jenom ti, co už moc nepadali. Lyžák se mi moc líbil.“ D.K.

Zpracoval Mgr. Marian Byrtus

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/lyzarsky-kurz-sedmych-trid/