Nech brouka žít

18. a 19.11. se všichni žáci zúčastnili projektové výuky  zaměřené na téma význam a život hmyzu. I když nám podzim nedovoluje pozorovat tolik živých zástupců  venku, nevěřili byste, kolik aktivit a úžasných nápadů jsme viděli uvnitř. Děti nás neustále překvapují svou kreativitou, a když mají možnost přemýšlet nad nějakým tématem, které je jim zajímavě podáno, učí se nové dovednosti a znalosti, aniž by si toho všimly… Tak jsme ve škole mohli ochutnat hmyzí proteiny, vidět kuklit se housenku  velikosti druháka, dále žáci používali metody kritického myšlení, procvičovali čtenářskou gramotnost, vyráběli myšlenkové mapy, plakáty, modely, masky, prezentovali své znalosti před ostatními spolužáky, učili se o životě včel i dalších druhů hmyzu. Podívejte se na malou ukázku.

Žáci 8.A nazpívali v rámci projektového vyučování s panem učitelem Niziolem písničku „Mája“.

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/nech-brouka-zit/