Ocenění školních kol olympiád z českého jazyka a zeměpisu

V lednu se v ředitelně školy sešli úspěšní řešitelé olympiády z českého jazyka a zeměpisné olympiády a z rukou paní ředitelky přijali svá ocenění. Ti nejlepší pak školu budou reprezentovat v okresních kolech.
Olympiáda z českého jazyka se v kategorii A týká žáků osmých a devátých tříd. Žáci musí prokázat jazykové znalosti v první části a v části druhé je pak čeká slohové zadání. Vítězkou školního kola se stala Anna Lorenčíková z 9.B a druhé místo obsadila Anna Plevová z 9.A. O třetí až čtvrté místo se pak se stejným výsledkem dělili Dominik Chalupa a Nela Bialková.
Zeměpisná olympiáda má více kategorií. Soutěžní otázky se týkají všeobecného zeměpisného přehledu, práce s mapou i části bez atlasu.
Kategorie A je určena šesťákům, mezi kterými zvítězil Šimon Zajíc ze 6.A.
V kategorii B určené sedmákům se nejlépe umístil Dominik Juřínek ze 7.B.
Mezi osmáky a deváťáky, kterým společně patří kategorie C, nejlépe obstál Pavel Csank z 9.B.
Vítězům i medailistům gratulujeme a držíme palce v dalších kolech soutěží.
Mgr. Petra Planková

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/oceneni-skolnich-kol-olympiad-z-ceskeho-jazyka-a-zemepisu/