Olympiáda z českého jazyka

Dne 14. 12. 2016 se utkali žáci 8. a 9. ročníku v Olympiádě z českého jazyka. Tato soutěž se skládá ze dvou částí: jazykové, ve které si žáci lámou hlavu nad správným vyjadřováním, významem slov, jazykovou správností a prací s textem, ve druhé části si pak zahrají na spisovatele a pokusí se v krátkém čas zpracovat zadané slohové téma.

A komu se v těchto dovednostech zadařilo nejvíce? Na prvních třech místech rozhodoval každý bod.

3. místo: Adam Feranec – z 9.A s celkovým počtem 20 bodů,

1. a 2. místo se shodným počtem bodů 21: Klára Pačková z 9.B a Pavlína Skotnicová z 8.A.

Výherkyně mohou školu reprezentovat v okresním kole, budeme jim držet palce.

I ostatním účastníkům děkujeme za snahu a těšíme se při dalších soutěžích zaměřený na náš rodný jazyk.

Zvláštní ocenění pak patří Rafaele Prusali, která mezi nejlepšími žáky školy obstála, přestože pro ni jedinou čeština není jazykem mateřským a teprve nedávno se ho naučila. Její slohová práce patřila mezi ty nejhezčí v soutěži. Gratulujeme.

Mgr. Petra Planková

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/olympiada-z-ceskeho-jazyka/