Příroda začíná za okny

Až vám příště vyčtou, že ve škole zbytečně koukáte z okna, řekněte, že sledujete sovy. Ve dne. 7.A se to dnes podařilo úžasně. Vidět v 8 ráno, jak na sebe útočí sova s veverkou, takové štěstí hned tak někdo nemá…

Pro ty, kdo neměli u okna tak dobré oko:

Kalous ušatý je středně velký druh sovy z čeledi puštíkovitých hnědého a černého zbarvení s charakteristickým prodlouženým opeřením kolem ušních otvorů, díky kterému získal svůj název v mnoha světových jazycích. V České republice se jedná o jednu z nejhojnějších a nejrozšířenějších sov vůbec. Wikipedie
Vědecký názevAsio otus
Řádsovy (Strigiformes)
Hmotnost250 g Encyclopedia of Life
Délka35 – 40 cm Encyclopedia of Life
Vyšší klasifikaceKalous
Stav ohroženíMálo dotčení (Klesající) 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/priroda-zacina-za-okny/