Projekt Ostrava fandí kontinentům

Ve čtvrtek 22. března 2018 prožilo dvanáct žáků školy exkluzivní sportovní dopoledne. Společně s dalšími třemi stovkami žáků z devatenácti základních škol z našeho kraje si pod dohledem atletických rozhodčí a trenéru zazávodili v krásné ostravské atletické hale. Na zahájení akce se organizátoři spojili přes telemost s bývalým špičkovým britským překážkářem Colinem Jaksonem, který je zahraničním ambasadorem projektu, jež má propagovat jak Kontinentální pohár v atletice (Ostrava 8. a 9. září 2018), tak také pravidelné pohybové aktivity mládeže.

Sportovní část tvořil atletický trojboj: šedesátimetrový sprint, hod kilogramovým medicinbalem a skok daleký z místa. Motivací k dobrým výkonům mohla být i přítomnost dvojnásobné olympijské vítězky a světové rekordmanky Barbory Špotákové. Oštěpařka žáky povzbudila, podepisovala jim fotografie a ochotně se s každým vyfotografovala. Úsměvy na tvářích zúčastněných svědčí o tom, že se akce zdařila.

Mgr. Marian Byrtus

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/projekt-ostrava-fandi-kontinentum/