Projektový týden – ŽIJEME OLYMPIÁDOU

Zimní olympijské hry 2018 se konaly v jihokorejském Pchjongčchangu. Slavnostní zahájení proběhlo 9. února 2018, ukončení se pak uskutečnilo 25. února 2018.

Mezi žáky i učiteli naší školy je mnoho aktivních sportovců a také nadšených sportovních fanoušků, a proto jsme se rozhodli přenést olympiádu i do našich školních lavic a do výuky jednotlivých předmětů. Některé činnosti byly sice převážně pasivní, ale i tak zajímavé. Žáci samozřejmě kreslili obrázky sportovců, sportovišť, olympijských kruhů i medailí a sportovní náčiní také vyráběli. Hledali informace o jednotlivých disciplínách a sportovcích, a to jak v českém, tak i německém a anglickém jazyce.  V češtině se při psaní charakteristik zamýšleli nad vlastnostmi vrcholových sportovců a psali novinové články o úspěších našich sportovců. Aktivně jsme se  sportům věnovali v rámci tělesné výchovy, při bruslení (poté ve fyzice  počítali průměrnou rychlost) a na akci Skaláčkiáda (Olympiáda na Skalce).

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/projektovy-tyden-zijeme-olympiadou/