ŠD – první týden prázdninové družiny

Dne 17. 7. 2023 byla na naší škole zahájena prázdninová ŠD pro žáky z porubských škol. Počasí nám přálo, a tak jsme v prvním týdnu vyrazili s dětmi do přírody. Děti hrály rozličné zábavné hry  zaměřené na postřeh, obratnost a rychlost. V blízkém parku hledaly poklad. Na veřejných dětských hřištích hrály honěnou, schovávanou, vybíjenou, využily houpaček, prolézaček a skluzavek. Uskutečnili jsme výlet do lesa, v blízkosti Porubské Myslivny děti hledaly části puzzlí, které po nalezení složily. Ve třídě školní družiny jsme hráli kolektivní hry. Za úspěch a účast ve hrách děti obdržely sladkou odměnu. Na památku si vlastnoručně vytvořily drobné výrobky ze zažehlovacích korálků.
Ve čtvrtek jsme se vydali do komunitního centra Všichni spolu na skvělé hřiště, odkud se nám ani nechtělo vracet zpět.
V pátek jsme úspěšně zvládli jednu z dobrodružných tras Géčka, a to trasu Adama z Kornic. Prošli jsme spoustu zajímavých míst v Porubě, která byla protkána různými úkoly. Díky nim jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z porubské historie i současnosti. Došli jsme až do nákupního centra Géčko, kde jsme za správné odpovědi obdrželi prima odměny.
Všichni jsme si užili spoustu milých chvil a radostných společných zážitků.
Všem dětem přejeme krásný zbytek léta a prázdnin.
Jana Mařecová a tým školní družiny

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/sd-prvni-tyden-prazdninove-druziny/