Školní paralympijský den

Ostrava hostí ve dnech 27. dubna – 4. května Mistrovství světa v para hokeji. V rámci osvěty jsme 11. března zorganizovali ve škole paralympijský školní den. V úvodu nám o sportu handicapovaných povyprávěla slečna Kristýna Židlická, která se připravuje na paralympiádu ve sjezdovém lyžování. Spolu s paní Evou Dawson (manažerkou projektu) přiblížily naším žákům sport, ale i běžný život handicapovaných dětí, dospělých a sportovců. Kromě posílení lidské solidarity, tolerance a vzájemného respektu si měli naši žáci také uvědomit, že fyzické zdraví je veliký dar, o který je potřeba se náležitě starat.

V druhé části programu si naši osmáci vyzkoušeli, jak se asi pohybují para hokejisti na tzv. sledge (speciální sáně), zahráli si fotbal pro nevidomé, basketbal na vozíku a vyzkoušeli provést „nevidomého“ spolužáka po naší škole.

Mgr. Marian Byrtus

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/skolni-paralympijsky-den/