Třída vynálezců aneb Z deníku 8.A

Den první

Dne 14.1. začal náš týdenní projekt Zlepši si techniku – Třída vynálezců, který organizuje VŠB – Technická univerzita Ostrava. Lektoři nám na úvod vysvětlili, co nás během následujících dní čeká, pověděli nám o českých vynálezech a jak se vůbec nějaký vynález může zrodit. Všichni byli velmi příjemní a byla s nimi legrace, a tak už jsme se těšili na další dny.

Den druhý

V úterý jsme představovali své návrhy na nové projekty, z kterých bylo nakonec vybráno šest nejlepších. Pak jsme se rozdělili do týmů  a každý tým si připravoval jméno výrobku a postup výroby.

Den třetí

Ve středu jsme vyráběli své modely vynálezů. Byla to velmi zajímavá práce, kdy nám pod rukama vznikalo něco, co by se snad opravdu dalo použít v reálném životě 🙂

Den čtvrtý

Tento den jsme dokončovali naše vynálezy, připravili jsme si jejich prototypy a také jsme vytvářeli prezentační materiály – plakáty,videa, prezentace. A samozřejmě jsme pilovali i představení našeho vynálezu porotě.

Den pátý

Pátek  byl poslední den našeho projektu. V první hodině jsme si připravovali projev (prezentaci) našich vynálezů. Lektoři z VŠB nám pomáhali a radili, co máme vylepšit. V druhé hodině jsme už prezentovali naše vynálezy.  Pořadí bylo určeno formou příběhu – bylo sobotní ráno a šli jsme na hory – a pak už následovaly jednotlivé skupiny: se psím obojkem, s drtičkou odpadu, s ohřívací krabičkou, se stěrači na brýle, s krokobotami a s naslouchátkem pro psy. Vše bedlivě sledovala několikačlenná porota.

A pak už následovaly jen pochvaly, ocenění, vzpomínky ve formě videí a fotek, úleva, smích, poděkování všem a rozloučení…. no prostě bylo to fajne:-)

Žáci 8.A

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/trida-vynalezcu-aneb-z-deniku-8-a/