Třída vynálezců

V posledním listopadovém týdnu se třída 8.B proměnila ve Třídu vynálezců. Pod vedením týmu lektorů z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se žáci zúčastnili projektu Zlepši si techniku. Během celého týdne se dovídali poutavou formou zajímavosti ze světa vědy, ale především se sami stali vynálezci. Každý žák navrhl nápad k vytvoření vynálezu, odborná porota z nich pak vybrala šest nejlepších. Třída se rozdělila do šesti týmů a v těch společně naši vynálezci plánovali, tvořili a nakonec prezentovali to, co by světu mohlo přinést užitek. Náramek, který vás spolehlivě vzbudí? Snídaně, která se sama připraví? Samozavlažovací květináč? Retardér, který zastaví auto před přechodem? Aplikace, která upozorní řidiče autobusu na zastávce „na znamení“? Lahev, která mění velikost podle potřeby? To všechno jsou věci, se kterými se možná v budoucnu setkáme. Vymysleli je vynálezci  z 8.B. Odborná porota ocenila žáky ve čtyřech kategoriích. Myslíme si ale, že vítězi se stali všichni- za to, že to dokázali.

Mgr. Petra Planková

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/trida-vynalezcu/