Upřesňující informace ohledně docházky žáků do školy a případné karantény

V případě výskytu pozitivně testované osoby na Covid-19 se, dle doporučení pracovníků Krajské hygienické stanice Ostrava (dále KHS), nedoporučuje osobní účast ve výuce žákům, kteří byli v možném kontaktu s pozitivně testovanou osobou 2 – 3 dny před prvním pozitivním výsledkem PCR testu. Karanténu nařizují pracovníci KHS, kteří kontaktují zák. zástupce žáků. Škola poskytuje kontaktní údaje na zák. zástupce žáků, kteří byli v možném kontaktu s pozitivně testovanou osobou. V současné době pracovníci KHS nestíhají veškerá trasování. Může se stát, že nejsou kontaktovány všechny osoby, kterých se trasování týká.

V případě, že má žák KHS nařízenou karanténu, nesmí do školy a je třeba dodržovat pokyny KHS.

V případě, že zák. zástupci nebyli kontaktováni pracovníky KHS, mohou žáci pokračovat v prezenční výuce. Nicméně je třeba zvážit účast žáků ve škole s ohledem na možnost šíření Covid-19. Standardní doba karantény je 14 dní, v případě využití PCR testů s negativním výsledkem je možnost zkrácení na 7 dní.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/upresnujici-informace-ohledne-dochazky-zaku-do-skoly-a-pripadne-karanteny/