Už vím proč aneb materiály pro život

17. a 18.1. se žáci třetích až devátých tříd věnovali projektové výuce. Mohli si vybrat, jaké běžně používané materiály do hloubky prozkoumají a otestují. A tak se třídy změnily v šicí dílny nebo výrobny ručního papíru. Žáci zatloukali hřebíky, modelovali z papíru i plastelíny, prezentovali získané informace svým spolužákům, vyhledávali, jaké materiály nás provázejí celým dnem, jak jsou zpracované, ale také co s nimi, až doslouží. Často se ukazuje, že to, co nám mnohým připadá běžné – ušít pár stehů nebo zatlouct ten hřebík – je pro některé děti naprostá neznámá. Stejně tak uvažování nad tím, odkud se vlastně berou věci, které bezmyšlenkovitě používáme.

Děkujeme za zajímavé a inspirativní nápady.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/uz-vim-proc-aneb-materialy-pro-zivot/