Výlet do Drážďan

Dne 26.5. 2017 jsme se zúčastnili zájezdu do Drážďan. Jelo nás celkem 42 žáků a z toho 3 vážené paní učitelky. Od začátku s náma byl pán průvodce, který nám řekl všechny zajímavé informace o tomto městě. Překvapilo nás, že cesta nebyla tak dlouhá. Trvala jen 7 hodin.

Do Drážďan jsme přijeli cca o půl osmé a šli jsme podél Labe do centra města. Bylo k údivu, že v tak obrovském městě byl takový pořádek. Taky nás udivilo, že všechny zajímavé památky byly těsně u sebe. Návštivili jsme třeba Zwinger,- což je barokní komplex, který nechal vybudovat August II. Silný. Také jsme navštívili pár kostelů, které měli krásné zdobené stěny a stropy. Ke konci zájezdu jsme navštívili obrovské nákupní centrum, ve kterém se nacházel obchod Primark, do kterého chodili hlavně jen osoby ženského pohlaví.

Celkový dojem z výletu je takový, že se nám tam moc líbilo a chtěli by jsme to zopakovat.

Žáci z 8.B- Radim Strakoš, Barbora Gavelčíková, Jakub Vrajík, Žaneta Hermannová, Lucie Zoubková.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/vylet-do-drazdan/