Výstava Pomáháme ptactvu

Dne 26.1. se třída 4.A zúčastnila výstavy v Ostravském muzeu na téma Pomáháme ptactvu. Tramvají jsme se přesunuli na zastávku Elektra, kde jsme si ve dvojicích vyzvedli na informačním centru mapy. Úkolem bylo zorientovat se a najít cestu k Ostravskému muzeu. To se nám podařilo.  V muzeu jsme se seznámili s volně žijícími ptáky v naších krajích. Některé z nich jsme poznávali, jelikož jsme se o nich už bavili ve škole. Byly nám představeny různé druhy krmítek a vysvětleno proč mají dané tvary. A nakonec nám lektoři vysvětlili, čím můžeme ptáky krmit. Překvapilo nás, že nemohou jíst pečivo – chleba a rohlíky, ale naopak jim chutná zelenina jako například hrášek a kukuřice, zrní, semínka, hlavně ta slunečnicová. Tahle informace se nám hodila, protože jsme společně vyrazili k Ostravici krmit kachny divoké, dokonce jsme zahlédli i racky.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/vystava-pomahame-ptactvu/