Z rodiny doletí dál

„Tolik malých dětí je pořád v kojeňácích. Mají tam spoustu plyšáků a veselých zvukových hraček. Mají tam zdravotnickou péči a stravu v pravidelných intervalech. Chybí jen zdánlivá maličkost. Někdo, kdo je miluje, kdo o ně s láskou pečuje, kdo je na celém tom cizím a neznámém světě jen pro ně. Nemůže to být vždycky máma nebo táta, někdy stačí i jen náhradní rodina. Tyhle děti ji nemají.

A my strašně moc chceme, aby mohly zažít, jaké to je, vyrůstat v rodině. Nechat se obejmout, když se vám něco ošklivého zdá. Brouzdat se mokrou trávou. Vyrobit papírovou vlaštovku a hodit ji po větru. Rozhodly jsme se, spolu s organizací Dobrá rodina o.p.s. a s Klárou Laurenčíkovou, že těmto dětem pomůžeme. Možná vám přijde banální a bláhové myslet si, že děti z kojeneckých ústavů vytrhne vaše papírová vlaštovka. Ale my to chceme zkusit. Chceme, aby hejno našich vlaštovek přesvědčilo politiky, že má smysl za opuštěné děti bojovat. Že jejich životy jsou důležitější než pracovní místa v draze zrekonstruovaných kojeneckých ústavech. Kdybychom našimi vlaštovkami měly vytrhnout z kojeneckých ústavů jen jedno dítě, nebyla tahle snaha marná. My doufáme, že jich dostaneme k rodinám mnohem víc. Protože #zrodinydoletidal
Připojte se a vysvoboďte s námi děti z kojeňáků. Vyrobte papírovou vlaštovku, nakreslete na ni miminko a vyfoťte se s ní. Sdílejte tuto fotku s hashtagem  #zrodinydoletidal na vašich i našich sociálních sítích, pošlete ji svému politikovi, hrdě ji vystavte kdekoliv. Děkujeme vám za vaši podporu. Za každé dítě, které čeká v kojeneckém ústavu na to, až jeho život konečně začne..“

Irena Hejdová (scenáristka)
Symbolicky v první jarní den odstartuje kampaň „Z rodiny doletí dál“ s motivem papírové vlaštovky. Otevřená iniciativa Dobrý start chce prostřednictvím kampaně upozornit na problematiku dětí v kojeneckých ústavech a vyvolat veřejnou debatu o tomto tématu.

dobrystart.cz

Připojte se k nám, skládejte vlaštovky, sdílejte fotografie. Vždyť přece:

Z RODINY DOLETÍ DÁL

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/z-rodiny-doleti-dal/