Z ústavu do života – výstava fotografií

V hale školy si od 17.2. mohou zájemci prohlédnout výstavu fotografií Z ústavu do života.

V souvislosti s tématem fotografií bude 3.3. následovat beseda pro žáky 9. ročníku. Tématem besedy je transformace sociálních pobytových služeb, kdy dochází k tomu, že lidé s postižením odcházejí z ústavů domů do vlastních či pronajatých bytů, domů nebo do chráněného bydlení a žijí normální život jako my všichni ostatní. V rámci besedy žáci získají informace o životě jak v ústavu, tak právě o nových možnostech bytí mimo ústav. Svou osobní zkušenost jim sdělí člověk, který v ústavu dlouhá léta žil. Celá beseda probíhá formou živé diskuse a spolupráce žáků a lektorů.

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/z-ustavu-do-zivota-vystava-fotografii/