Zážitkově – vzdělávací kurz v Praze

V týdnu od 5.6. do 9.6. absolvovali žáci 9.A a 9.B pětidenní pobyt v Praze. Ze svinovského nádraží cestovali do Prahy žlutými vlaky společnosti RegioJet. Ubytování bylo ve zmodernizovaném historickém statku Toulcův dvůr, který se nachází v pražské Hostivaři. V průběhu pobytu žáci navštívili historické centrum Prahy, Petřínskou rozhlednu, Karlštejn i pražskou zoologickou zahradu. Shlédli expozice Národního muzea i Národního technického muzea. Zúčastnili se vzdělávacích programů v areálu i vnitřních prostorách Pražského hradu a Vyšehradu, včetně vstupů do vyšehradského podzemí a hřbitova. Dále si prohlédli budovy a zasedací síň Poslanecké sněmovny. V rámci vycházky noční Prahou žáci prošli Nerudovu ulici, přes Karlův most, Staroměstské i Václavské náměstí. Ve čtvrtek proběhla návštěva Aquapalace Čestlice – největšího aquaparku v České republice. Samozřejmostí byly také nákupy suvenýrů a upomínkových předmětů v nákupních centrech Anděl a Palladium. Pro některé žáky byla zážitkem i samotná jízda metrem. Věříme, že si žáci pobyt užili a osobně poznali mnohá místa, o kterých se zatím pouze učili nebo je znali z nejrůznějších médií.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/zazitkove-vzdelavaci-kurz-v-praze/