Lyžařský a snowboardový kurz Filipovice 2020

Ve dnech 13. – 17. ledna 2020 vyjeli naši sedmáci na kurz do Jeseníků. V pěti dnech absolvovali intenzivní kurz lyžování nebo snowboardingu podle toho, co je komu milejší. Uměle zasněžovaná sjezdovka  byla každé ráno bezvadně připravená, ale počasí jsme měli spíše jarní. Lyžovali jste někdy na jaře? Kdy přes den bývá teplo, slunečno, na svahu odpoledne těžký jarní sníh a kolem sjezdovky nazelenalá tráva…? Přesně tohle nás potkalo, ale celý kurz jsme skvěle zvládli, a to bez těžšího úrazu.  V hotelovém bazénu jsme si odpočinuli, večer při společenských hrách také pobavili. Žáci se vzdělávali rovněž teoreticky, pěknou přednášku o své práci na horách si pro nás připravil bývalý náčelník horské služby, který celý svůj profesní život (42 let) strávil právě na Jesenicku. Nabyté sjezdové dovednosti byly v pátek prověřeny dvoukolovým závodem v branách. Všichni, včetně začátečníků, závod zvládli, přičemž předvedli obstojné oblouky, v cíli bezpečné zastavení. Chtěl bych na tomto místě poděkovat našemu Spolku rodičů za každoroční příspěvek na nákup odměn pro účastníky kurzu, děkuji i rodičům, kteří ochotně pomohli při nakládání a vykládání materiálu do autobusu.

Mgr. Marian Byrtus

Přímý odkaz na tento článek: https://www.zskomenskehoporuba.cz/lyzarsky-a-snowboardovy-kurz-filipovice-2020/